Francouzská trikolora ovládne dnes večer Petřín

Magistrát hlavního města Prahy se v  reakci na včerejší požár katedrály Notre-Dame rozhodl vyjádřit podporu Paříži. Ve spolupráci se společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., která má ve správě osvětlení pražských památek, se Petřínská rozhledna dnes večer rozsvítí v barvách francouzské trikolory.

 

Pařížská katedrála je jedním ze skvostů francouzské gotické architektury. Patří k nejnavštěvovanějším památkám francouzské metropole. Včerejší tragická událost nenechává nikoho lhostejným a z celého světa přicházejí do Paříže vzkazy podpory  a konkrétní návrhy na její obnovu.

 

„Soucítíme s Paříží! Také Praha poznala, jak je bolestivé vidět národní symbol v plamenech. Požár Notre-Dame se nás proto dotýká o to víc,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib.

 

,,Katedrála Notre-Dame je nedocenitelným kulturním dědictvím a symbolem nejen  Paříže, ale i celé Francie. Je to tragédie pro celý svět. Chceme  proto Paříž alespoň symbolicky podpořit  slavnostním nasvícením Petřínské rozhledny v barvách francouzské trikolory, pro tuto mimořádnou příležitost jsme zvolili nové dynamicky proměnné LED osvětlení zdůrazňující celý efekt“ dodává Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím