Vítkov zhasne a pak zmodrá

Magistrát hlavního města Prahy se rozhodl připojit k mezinárodní akci "Hodina Země" a ke kampani "Česko svítí  modře". S podporou Technologie hlavního města Prahy, a.s., která má ve správě osvětlení pražských památek, vyjádří podporu těmto dvěma akcím změnou barevnosti slavnostního osvětlení některých významných pražských památek. 

 

Smyslem "Hodiny Země", která se koná každoročně 30. března, je upozornit na razantní změny klimatického systému planety. „Na základě iniciativy předsedkyně magistrátního Výboru pro infrastrukturu, technickou vybavenost a životní prostředí RNDr. Jany Plamínkové se i v tomto roce chceme připojit k mezinárodní akci "Hodina Země". Zhasnutím slavnostního osvětlení některých pražských památek na symbolickou hodinu  30. března od 20.30 do 21.30 můžeme dát najevo, že nám budoucnost naší planety není lhostejná. Na pokyn vedení pražského magistrátu se tak do tmy na hodinu ponoří Vítkov, Vyšehrad a Petřín,“ dodává Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

 

Celosvětová kampaň na podporu autismu nese název "Light It Up Blue!". Modrá barva symbolizuje komunikaci a sebevyjádření - jednu z oblastí, která je pro pochopení a začlenění osob s autismem podstatnou bariérou.   V rámci podpory této kampaně se do modré zahalí Petřínská rozhledna i Vítkov 2. 4.  „ Že je „modrá dobrá“ jsme v Česku věděli už z názvu populární písně, teď to navíc ukážeme osvětlením Petřína a Vítkova ve prospěch dobré věci“ uzavírá parafrází Jílek výčet podpořených akcí.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím