Francouzská trikolora ovládne dnes večer Petřín

Magistrát hlavního města Prahy se v  reakci na včerejší požár katedrály Notre-Dame rozhodl vyjádřit podporu Paříži. Ve spolupráci se společností Technologie hlavního města Prahy, a.s., která má ve správě osvětlení pražských památek, se Petřínská rozhledna dnes večer rozsvítí v barvách francouzské trikolory.

 

Pařížská katedrála je jedním ze skvostů francouzské gotické architektury. Patří k nejnavštěvovanějším památkám francouzské metropole. Včerejší tragická událost nenechává nikoho lhostejným a z celého světa přicházejí do Paříže vzkazy podpory  a konkrétní návrhy na její obnovu.

 

„Soucítíme s Paříží! Také Praha poznala, jak je bolestivé vidět národní symbol v plamenech. Požár Notre-Dame se nás proto dotýká o to víc,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib.

 

,,Katedrála Notre-Dame je nedocenitelným kulturním dědictvím a symbolem nejen  Paříže, ale i celé Francie. Je to tragédie pro celý svět. Chceme  proto Paříž alespoň symbolicky podpořit  slavnostním nasvícením Petřínské rozhledny v barvách francouzské trikolory, pro tuto mimořádnou příležitost jsme zvolili nové dynamicky proměnné LED osvětlení zdůrazňující celý efekt“ dodává Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy, a.s.

Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím