Jak si zařídit

Společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. od 1. 4. 2018 nově zajišťuje vydání stanoviska vlastníka veřejného osvětlení ke stavebním akcím, kterými je veřejné osvětlení a související zařízení dotčeno. 

Žádosti o vyjádření k projektové dokumentaci pro stavební úřady

Vyjádření k projektové dokumentaci obsahuje závazné stanovisko, které slouží jako podklad ke stavebnímu a územnímu řízení nebo při ohlášení stavby na příslušném úřadě v rámci plánované stavební činnosti na území hlavního města Prahy.

 

Žádost podávejte elektronicky pomocí webového formuláře.

 

Žádost musí obsahovat koordinační situaci, průvodní i technickou zprávu a případné plné moci. Lhůta na vyřízení žádosti je ze zákona 30 dní.

V případě stavby VO je nutno doložit světelně technický výpočet.

 

Pro případné doplňující informace využijte tel.: 277 004 057

Smlouvy

 • o přeložce zařízení veřejného osvětlení
 • o umožněnní zásahu do dopravní a technické sítě /dle § 86 ods. 2 d) stavebního zákona/

Kontaktní email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 • na umístění reklamních i nereklamních zařízení 
 • na připojení k odběru elektrické energie
 • na umístění vánočních dekorů
 • o dočasné připojení k síti veřejného osvětlení

Kontaktní email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další žádosti

 • o úpravy času spínání veřejného osvětlení  
 • o úpravy zařízení veřejného osvětlení (zaclonění svítidel atd.)
 • o vypínání veřejného osvětlení při různých akcích

Kontaktní email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Havarijní služba, příjem poruch

 • Telefon: 800 40 40 60
 • E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Kontaktní formulář

Žádost o poskytnutí digitálních podkladů

Základní informace o existenci sítí a umístění zařízení veřejného osvětlení ve vlastnictví hlavního města Prahy poskytujeme zdarma, snadno a rychle elektronicky.

Nová žádost

Žádost se podává za účelem zjištění polohy sítě a zařízení veřejného osvětlení vůči zájmovému území žadatele v rámci předprojektové přípravy a zpracování projektu, případně z jiných interních důvodů žadatele.

Informace o existenci sítí nenahrazuje vyjádření a nelze ji využít v rámci stavebního či územního řízení. Poskytnuté informace  mají pouze informativní charakter.

Mapové podklady do velikosti zájmového území 1km2 jsou poskytovány elektronicky. Pro žádosti se zájmovým územím nad 1km2 je vyžadováno uzavření smluvního vztahu mezi poskytovatelem a odběratelem. Je-li pro vaše potřeby dostačující mapový podklad do 1km2, který je generovaný naší aplikací, doporučujeme Vám požádat elektronicky a potřebné informace získáte rychle a zdarma.

Přílohou informace o existenci sítí je situační výkres zájmového území, který představuje jednotlivé mapové listy s vyznačeným průběhem kabelového vedení a umístěním zařízení veřejného osvětlení ve formátu PDF, tabulka se seznamem zařízení včetně specifikace vybavení ve formátu XLSX a případně digitální mapa sítě veřejného osvětlení ve formátu DXF (volitelná možnost v rámci žádosti).

V případě, že zájmové území přesahuje plochu 1km2, sjednejte si osobní návštěvu na oddělení technické dokumentace společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s

Geodetické zaměření a dokumentace skutečného provedení stavby je třeba odevzdat technikům společnosti Technologie hlavního města Prahy, a. s. při technické prohlídce stavby.

 

Pokyny pro zhotovitele, tj. pravidla pro zpracování a přejímku dokumentace veřejného osvětlení naleznete ke stažení zde.

 

Seznam dokladů pro technickou prohlídku naleznete ke stažení zde.

 

Vzor tabulky „Soupis objektů VO_DSPS.xlsx“, která obsahuje výpis nových prvků sítě veřejného osvětlení dle počtu a typu zařízení včetně jejich technické specifikace, naleznete ke stažení zde.

Vytyčování kabelových tras veřejného osvětlení


Požadavky na vytyčení kabelových tras vyřizuje oddělení Technická kancelář ze společnosti PREdistribuce, a.s., kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. K žádosti je nezbytné přiložit mapový podklad vydaný oddělením technické dokumentace společnosti technologie hlavního města Prahy, a.s., který obsahuje zákres sítě veřejného osvětlení, a zřetelně v něm vyznačit část vedení, pro kterou je požadováno vytyčení.

Kontrola uložení kabelové trasy

V průběhu stavby musí stavebník vyzvat společnost Technologie hlavního města Prahy, a.s. (THMP) ke kontrole uložení kabelů veřejného nebo slavnostního osvětlení před zásypem, a to minimálně 7 dní předem. V případě záhozu kabelové trasy bez předchozího souhlasu, resp. výzvy ke kontrole uložení kabelů, bude stavebník povinen na výzvu THMP a na své náklady vykopat sondy za účelem kontroly hloubky a způsobu uložení kabelu.

 

Kontaktní mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Joomla SEF URLs by Artio
Tento web používá k poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies
Více Souhlasím